podkarpatrus (podkarpatrus) wrote,
podkarpatrus
podkarpatrus

В Украине начался «3-й Мараморош-Сигетский» антирусинский и анти православный процесс.


В Україні розпочався  «3-й   Мараморош-Сигетський»  антирусинський  і анти православний процес.

Інтерв’ю прот. Димитрія Сидора газеті «Карпатська Україна. Красне Поле». Переклад на українську мову.

 

Прот. Стефан Біляк: о. Димитрій!  ЗМІ наповнені протирічивою інформацією про ситуацію з репресіями та карною справою №499 проти русинів і проти вас особисто. Що можете сказати нашим читачам?  Як і чим пояснити такі дії СБУ? Чи правомірні вимоги русинів?

Прот. Димитрій Сидор:  По перше, вітаю всіх читачів «Карпатської  України» з минулим празником св.. Миколая та наступаючими святами Нового Року, Різдва Христового та церковним Новоліттям!

По-друге, підтверджу, що тисячі віруючих людей русинської національності, жителів краю, як православних так і інших конфесій стурбовані безпідставним переслідуванням  керівників русинських організацій, їх репресій з боку СБУ.  Відкриттям карної справи №499  ще літом в червні 2008 року з викликами, як свідчать ЗМІ, під 400 людей на допит, сформувалася, фактично, як карна справа саме проти русинського  народу.  А з 5 грудня 2008 року цю карну справу під цим же номером відкрили в СБУ вже проти мене, «московського попа», щоб приховати таку карну справу проти цілого народу від світової громадськості.

В світлі відкриття карної справи проти мене хочу відмітити, що подібні сфабриковані  карні справи були відкриті владою Австро-Угорщини вище 100 років тому, які отримали назви 1-й та 2-й Мараморош-Сигетські  антирусинські процеси  в 1903  і в 1914 роках. Вже тоді русини рішуче захотіли мати визнаним своє етнічне ім’я  русини, та право бути православним.

Як відомо, очолив цей православно-русинський рух нині святий преподобний Алексій Карпаторуський сповідник, якого влада Австро-Угорщини, разом з 94-ма  лідерами православного русько-русинського руху кинула за грати на 4 роки. Проти цього протестувала вся демократична Європа, а сама  Австро-Угорщина  поплатилася розпадом!  Ще більш жорстоко поступила та влада з русинами-лемками (південна частина Польщі).  Їх десятками тисяч вивозили в 1914 році на смерть в перші в Європі концентраційні табори смерті в Австрії – в Талергофі і Терезині. Причому, тоді постраждали і сотні священиків, серед них і нині святі преп. Максим (Сандович) і  св. Іоан (Максимович). Це був відкритий геноцид русинів.

Прот. Стефан Біляк: Чи можно рахувати, що сьогодні розкручується «3-й Мараморош-Сигетський» процес?

Прот. Димитрій Сидор  Так, по всім показниками, це дійсно початок ганебного 3-го політичного антирусинського процесу в якому чітко повторюються всі сторічної давності трагедії русинів, а саме: знову влада України (як  тоді і австро-угорська влада за допомогою українських націоналістів-русофобів з Австрії і Галичини) відмовляється 17 років визнати русинську національність та веде явну і приховану війну з русинами та їх канонічним Православ’ям.  Знову ганебні антирусинські столітньої давності аргументи  спецслужб проти русинів звучать як  російське «шпіойонство»  та руська віра. Знову йде від влади тотальна неповага до основоположних прав і свобод русинів, як корінного населення краю, що ввійшло до складу України тільки за умовою Автономії в її складі від 1 грудня 1991 року. Знову українські націоналісти-русофоби підозрюють русинів в симпатіях до Росії, а нині вже й до Будапешта. Так, це дійсно «3-й  антирусинський» процес з ганебно сфабрикованою  карною  справою де до анти людського цинізму  насильно інкриміновані - приклеєні нам, русинам,  безпідставні  ярлики сепаратистів.

Прот. Стефан Біляк: На якому підґрунті базуються  сьогодні вимоги русинів до української влади і  порушення яких законів інкримінує влада русинам?

Прот. Димитрій Сидор  Як відомо, згідно Закону №10 від 21 грудня 1918 року русини отримали конституційну Автономну Республіку ще в складі Угорщини. З цим автономним статусом перейшли вони від Угорщини 10 вересня  1919 року в склад Чехословаччини, де, згідно Конституції ЧСР від 1920 року отримали щонайширшу Автономію. В 1938 році Підкарпатська Русь ще більше розширила свої Автономні права, отримавши конституційну можливість  мати автономний уряд (який очолив русин Андрій Броді), вибирати свій Парламент-Сойм Підкарпатської Русі, приймати свою Конституцію. Державна мова була русинська.   В 1941 році відбувся перепис в краї, який підтвердив, що тут проживає вище 500 тисяч русинів і декілька сотень етнічних українців і стало ясно, що проголошення  в 1939 році української мови державною була чиста берлінсько-галицька авантюра.

В 1944 році сформувалася  русинська держава Закарпатська Україна, де державною мовою була визначена вже руська-російська і гімн СРСР.  В 1945 році 29 червні вона, як держава була насильно  приєднана до СРСР незаконним договором Фірлінгера-Молотова. Тільки після розпаду СРСР русини, поряд з українцями вирішили створити нову більш демократичну державу Україну, але з відомою умовою - Автономії Закарпаття в її складі, згідно своїх довоєнних конституційних статусів. Однак, партійна олігархія, що прийшла до влади в лиці партійного ідеолога Кравчука та його наступників комуністів Кучми та Ющенка, грубо обманула надії та домовленості з русинами. Якщо б не надіялися русини на Автономію в складі України, давши за це 78% голосів, то ніколи би не голосували за Україну  так активно під  92,5%.  Та ось, вже 17 років йде нерівна війна української олігархічної влади  з нашим  волелюбним  русинським народом від якого забрали не лише ім’я, але й право на землю та на нормальне життя.

Прот. Стефан Біляк: Крім політичних претензій та порушення прав і свобод русинського народу в Закарпатті, які ще претензії ставлять русини сьогодні українській владі?

Прот. Димитрій Сидор   Якби русини були полишені лише права на національність та права на землю, але при цьому би влада створила їм добрі умови життя, то ще би не так відчувалася  русинська біль від стану рабства в Україні. Але за 17 років ми побачили  тотальне  нищення екології, нищівну вирубку лісів, руйнування економіки краю, розкрадання и приватизацію об’єктів та землі чужими  прийшлими людьми. Та найстрашніше - це тиха депортація  наших місцевих  русинів - витискування їх на заробітки в Європу і Росію числом  майже  60%  молодого працьовитого корінного русинського населення.  А це вже почався масовий етноцид, груба дискримінація з явними ознаками геноциду русинського народу, дуже схожого на репресії русинів  на Мараморош-Сигетських процесах та їх геноцид в австрійських концентраційних таборах. Підкреслю, найперших в Європі, ще до створення сталінського ГУЛАГу  та фашистських Освєнцімів.  Саме це й спонукало нас на більш дійові і рішучі кроки в спасінні русинської нації в складі України. Фактично такого важкого і безправного стану ми не мали навіть в Австро-Угорщині.

Прот. Стефан Біляк: Як трактують ваші дії в СБУ і яку статтю готують для русинів і для вас особисто  в українських судах?

Прот. Димитрій Сидор:  Реально, наші дії вписуються легко як в правове поле України, так  ще більше і в міжнародне правове поле, яке гарантує русинам право на етнічну само ідентифікацію та повноцінний національний розвиток в складі України, про що ми постійно підкреслюємо. Пороте, вже 17 років йде війна проти русинів з боку Києва, щоб не дати Закарпатській обласній раді проголосити автономію в складі України згідно референдуму 1 грудня 1991 року та внести зміни  в текст Конституції України.  Замість внесення волевиявлення нашого народу в Конституцію,  влада прийняла  урядові таємні анти русинські  «Плани-заходи..»  що  діють з того 1996 року, відтоді, коли була прийнята за одну ніч Конституція без грубого врахування нашого волевиявлення.  Так влада та Конституція України  створили патову ситуацію  з нашим регіоном: Закарпаття до нині не введене в правове поле України.. Звідси й почався етноцид і геноцид нашого народу.  Звідси й почалася боротьба русинів за введення Закарпаття в правове поле України, а Київ та його спецслужби в цьому активно чомусь заважає. Навпаки, за те, що русини  хочуть бути в складі України та зберігати цілісність України, нас стали називати ворогами та сепаратистами з погрозами примінити  до нас пресловуту сталінсько-кучмівську статтю 110 про «посягання на територіальну цілісність»!  Сталася дивна  справа – по наказу з Києва місцеві «павлики морозови»  в СБУ сфабрикували ганебну карну справу проти мене, як, кажуть вони, проти «головного сепаратиста».

Прот. Стефан Біляк: А все таки, що саме прийняв  2-й  Європейський Конгрес Підкарпатських Русинів 25 жовтня в Мукачеві, що так розгнівало київську владу?

Прот. Димитрій Сидор: Як відомо, ще 15 грудня 2007 року Сойм Підкарпатських Русинів прийняв Декларацію в якій вимагав від влади визнати результати референдуму  1 грудня 1991 року, та надати регіону статус Автономії в складі України. Причому, до цього закликали русини під вирішення цього питання авторитет-егіду  Чехії  і ЄС та РФ, як правонаступників Чехословаччини та Радянського Союзу та свідків про автономний статус Підкарпатської Русі до 1945 року.  Цю Декларацію підтримав весь русинський рух. Цю вимогу повторив Форум русинської громадськості в Мукачеві та 1-й Європейський Конгрес Підкарпатських Русинів там же. Однак влада відмовилася вирішувати русинське питання мирно в правовому полі та  за столом переговорів, обійшовшись погрозами карних справ для русинських лідерів.

Подальше економічне та політичне ускладнення життя наших людей, велика концентрація вище 100  тисяч  нелегалів-арабів  в краї, безробіття місцевого населення  та наступаюча світова криза заставила нас, русинів, ще більш вимогливо ставити русинське питання перед українською владою та обласною радою. Саме від обласної ради 2-й Русинський Конгрес в Мукачеві  став вимагати невідкладно проголосити Автономію регіону в складі України згідно результатів референдуму 1991 року, а від української влади – сісти з русинами за стіл переговорів про визнання прав русинської національної меншини на рівні держави. У випадку їх відмови, ми, русини, заявили, що у такому разі наш край, по вині Києва, так і не має закріпленого конституційного статусу в Конституції Україні. А це значить,  що діє, де-юре, попередній конституційний статус Автономії Підкарпатської Русі 1918, 1920, 1938 років, який і проголошується нами дійсним  у разі подальшого грубого нехтування прав і свобод русинів Києвом та продовження переслідувань і репресій русинів по національній ознаці.  До того ж, факт дискримінації русинів в Україні підтвердила і ООН ще в 2006 році.

Прот. Стефан Біляк: Як думаєте, чи вдасться СБУ відстояти свої звинувачення проти вас в суді?

Прот. Димитрій Сидор:  Грубо сфабриковані звинувачення в вільному і чесному суді неможливі із-за їх цинічності и бездоказовості. Навіть підключені київські експерти спочатку не знайшли закликів русинів до сепаратизму. Однак, змінили начальника управління СБУ в Закарпатській області, а новий, якому поступила ймовірно нова команда з Києва, таки відкрив на мене карну справу, а експертів заставили підписати безглузду та ганебну експертизу про те, що відкопали все таки вони «заклики русинів до сепаратизму в русинських рішеннях». А оскільки це документ був колегіальний, а судити всіх під 400 русинів-делегатів та гостів 2-го ЄКПР не насмілилися в СБУ, то вирішили судити одного мене, приписавши саме мені авторство русинських документів, хоч реально мало місце співавторство.  Але я прийняв виклик від СБУ, яке для мене стало совєтським КГБ  де молоді працівники спецслужб  - безрелігійні  нецерковні  люди, для яких я  просто «Дмитро Дмитрович», точнісінько, як в Сталінсько-Берієвському  НКВД і КГБ.  До речі, як молоді журналісти так і молоді працівники СБУ бавилися ще в піску, коли я організовував русинів на голосування за незалежну Україну і в її складі Автономії Закарпаття-Підкарпатської Русі. Через це я сьогодні  і змушений відстоювати права русинів перед лицем української влади, бо саме я просив русинів голосувати за Україну, яка сьогодні демонстративно репресує та переслідує моїх браті-русинів.  Вони, русини,  мені  сьогодні  з жалем кажуть: «Треба вам было Украйину?  Теперька помагайте и собі, и нам выйти из сьої біды невызнаня, бо видите, же погыбаєме в Украйині». Це мене і спонукає активно боротися за національні  і  духовні права русинів Закарпаття.

Прот. Стефан Біляк: Чи маєте ви підтримку від правозахисних організацій? Чи знає світова громадськість про русинську проблему в Україні?

Прот. Димитрій Сидор: Безумовно знає і активно підтримує нас. Правда, правозахисників  в Україні  чогось не чути, бо, як свідчать ЗМІ, вони всі під контролем спецслужб, як і більшість газет. Але європейські та світові правозахисні організації вже виступили на захист русинів та на мій захист в справі ганебно сфабрикованої карної справи №499.  Про порушення прав русинів та про ганебну карну справу проти мене знає і Ніна Карпачова, уповноважена Верховної Ради України з прав людини та правозахисники в Європі і Америці. Правда, офіційна американська влада так і не засудила етноцид і дискримінацію русинів в Україні з відомих вам причин, хоч ми просили її про це ще з 1996 році, коли в Вашингтоні в сенаті були зачитані антирусинські  українські урядові «Плани-заходи».  Навпаки, вони  ще й заставали виступити проти нас і голову світової ради проф.. Павла Магочія.  Але  кучка «магочіївців», що кучкуються в Пряшеві,  зосталися сьогодні в числі антирусинів, чим підтвердили, що за 17 років і не збиралися по дієвому вимагати визнання прав і свобод  русинському народу.

Прот. Стефан Біляк: Що можна чекати від українських  судів?

Прот. Димитрій Сидор:  Якщо українські суди виявляться під ковпаком спецслужб та правлячої олігархії, то вони дерзнуть судити нас.  Сьогодні всім відомо, наскільки суди корумповані. Але судити русина священика  Димитрія Сидора  за боротьбу  за права цілого русинського народу буде їм складно і важко, бо це не мій тільки особистий інтерес.  Крім цього  це  перша в Україні особлива сугубо політична  замовна  карна справа, що пов’язана з боротьбою проти русинського народу, який мирно вимагає від української влади визнати свої права та визнання своєї національності в складі України. А тому вона, безумовно, буде в сторогому полі зору європейської та світової громадськості.

 

Історія нас вчить, що в боротьбі любої влади проти волелюбного  народу, переможцем завжди  виходив  саме народ!  А учасників  попередніх антирусинських процесів  вже засудила історія. Буде вона судити строго і сьогоднішніх  анти русинів, які зловживаючи своїми службовими положеннями та бездумно виконуючи політичні закази, грубо порушують елементарні права і свободи русинів. А щоб мати формальну зачіпку для судів, то й сфабрикували вони карну справу №499 про надуманий ними же «русинський сепаратизм»!

Прошу всіх русинів, як і раніше, виступати на захист  прав русинів та єдності України, якій грозить сьогодні не наше реальне і законне політичне русинство, а злочинні дії українських чиновників та їх слуг в пагонах.

Ще раз Вітаю всіх русинів краю та й всіх людей доброї волі з Новим Роком і Різдвом Христовим!  Русинська справа чесна і справедлива! Бог з нами!  Перемога вже близько!

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment