podkarpatrus (podkarpatrus) wrote,
podkarpatrus
podkarpatrus

...письма чиновников русинам....год 2006 продолжение (газета "Правозахист")

У минулих номерах ми друкували матеріали про проблеми вирішення питання корінного населення Закарпаття – русинів. Сьогодні, у продовження вище зазначеної теми, пропонуємо вашій увазі відповідь, отриману з Верховної Ради України на офіційне звернення «Всезакарпатського З’їзду Русинов», що відбувся 22.10.2005 року.

Голові «Народної Ради Русинов Закарпаття» Жупану Є.Є.
Шановний пане Є.Є.Жупан!
У зв’язку з адресованим Голові Верховної Ради України Литвину
В.М. Вашим зверненням та матеріалами «Всезакарпатського
З’їзду Русинов», що відбувся 22.10.2005 р., повідомляємо наступне. Комітет погоджується з тим, що пропозиції закарпатських русинів, про які Ви ведете мову, мають бути виведені, нарешті, з площини політичних та наукових дискусій і розглядатися у суто правовому полі Української держави, зокрема – з позицій законодавчого регулювання прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, з урахуванням прийнятих Україною відповідних міжнародно-правових актів.
Наш Комітет протягом кількох останніх років активно розглядав, причому спільно з русинськими товариствами, проблеми русинів як з політико-правової, так і з наукової точок зору. Свідченням такої співпраці стало проведення виїзного засідання Комітету у м. Ужгороді 30 вересня - 1 жовтня 2004 року, під час якого відбулося предметне обговорення правових засад національної ідентифікації русинів Закарпаття. Комітет вважає, що цю роботу слід продовжити, перш за все, з метою подальшого врегулювання проблеми на законодавчо-правовому рівні.
Оскільки вирішення питань, порушених у Вашому зверненні, належить виключно до компетенції виконавчої влади держави, Комітет звернувся до Прем’єр-міністра України Єханурова Ю.І. з проханням доручити відповідним урядовим інституціям розглянути комплекс проблем, викладених у Вашому зверненні та у «Виголошенні (Маніфесті) Всеукраїнського 3’їзду Русинов» від 22.10.2005 р. Комітет направив також лист на ім’я Президента НАН України, академіка НАН України Патона Б.Є.
Про підсумки розгляду Вас буде поінформовано.
З повагою,
Г.Й.Удовенко, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнародних відносин.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments