podkarpatrus (podkarpatrus) wrote,
podkarpatrus
podkarpatrus

Прощальне слово на відхід у вічність М.І.Шарги


Сьогодні в Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі в Ужгороді відспівували Михайла Івановича Шаргу. Заупокійну службу вів настоятель храму, протоієрей Димитрій Сидор. З померлим прощалися дружина Анна, донька Владислава та син Борис із їхніми сім’ями, колеги по роботі, численні ідейні побратими та соратники – активісти русинського руху, друзі та знайомі.

М.І. Шарга народився 4 березня 1937 р. в русинській сім'ї лісника у колишньому окружному центрі Воловоє Підкарпатської Русі Чехословаччини (нині райцентр – селище Міжгір'я). По закінченню навчання на історико-філологічному факультеті Ужгородського державного університету працював за направленням у Рахівському районі директором школи с. Костилівка, завершував її будівництво, вдосконалював навчання і виховання учнів.
За сімейними обставинами у 1964 р. Михайло Іванович перейшов на педагогічну роботу в Іршавський район. Згодом був призначений лектором райкому партії, завідувачем відділу пропаганди та агітації. У 1974 р. та після одержання другої вищої освіти в 1977 р. обирався секретарем і другим секретарем цього райкому. Відповідав за розвиток освіти, культури, торгівлі, медицини і спорту. Йому вдалося багато зробити для зміцнення матеріальної бази шкіл, закладів культури та охорони здоров'я за рахунок внутрішніх ресурсів району. Зокрема, за його прямої участі збудовано 10 середніх шкіл, він сприяв сільським будинкам культури і бібліотекам, а із 36 колективів художньої самодіяльності за час його роботи 9 одержали звання народних. Усі митці району відчували підтримку Михайла Івановича. Водночас він залишався скромною людиною.

У 1981 році М.І. Шаргу було обрано першим заступником голови Закарпатської обласної організації Товариства "Знання". На цій посаді він також втілив у життя багато корисних справ. Зокрема, запровадив дні науки – в трудових колективах, забезпечив у районах експертування виготовленої там продукції та технологій групами вчених і провідними спеціалістами за системою "Якість" (1984-1990 рр.), організував роботу університету резерву кадрів з основних проблем управління економікою із залученням провідних учених Всесоюзного, республіканського Товариства "Знання" і місцевих активістів цього ж товариства.
Незважаючи на труднощі перехідного періоду, Михайлу Івановичу вдалося зберегти обласну організацію Товариства „Знання", перевівши її на повний госпрозрахунок і самофінансування.

Протягом 2005-2008 рр. М.І. Шаргою здійснено "Програму інформаційного та науково-освітнього забезпечення «Концепції сталого розвитку Закарпаття». Спільно з науковцями економічного факультету УжНУ було розроблено таку ж програму для інформаційного забезпечення створення системи альтернативної енергетики на 2008-2010 рр.

Кілька років тому Михайла Івановича обрали головою правління Закарпатської обласної організації Товариства "Знання" України. І на цій посаді, як на всіх попередніх, він повністю віддавав себе роботі на благо людей, отчого краю. За заслуги перед суспільством йому було присвоєно звання Заслуженого працівника культури України.

М.І. Шарга був патріотом рідного Закарпаття, активно виступав на захист законних прав його жителів – корінного населення краю, за гармонізацію відносин громадсько-політичних організацій русинів із державою, за дотримання прав і врахування інтересів людей усіх національностей, народностей та етносів. При цьому Михайло Іванович завжди залишався толерантним у взаємовідносинах із іншими людьми, чим викликав щиру повагу до себе навіть із боку ідейних опонентів.

Талановита, працелюбна, добра людина, відданий до останнього подиху своїй утцюзнині закарпатець-русин знайшов вічний спокій на кладовищі в селі Баранинці, що під Ужгородом. Хай земля буде йому пухом.
Будемо згадувати ім’я І.М. Шарги з найкращими помислами, пам’ятати всі його діла, бути гідними його пам’яті.

Рідні та друзі покійного

http://www.rusyn.com.ua./?rl=news&arch=0&num=1


САЙТ ПОДКАРПАТСКАЯ РУСЬ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments