podkarpatrus (podkarpatrus) wrote,
podkarpatrus
podkarpatrus

Відкритий лист лідерів провідних русинських організацій Закарпаття.

На зустрiчi що відбулася 10 березня 2015 зустрічі в м.Мукачеві лідерів провідних русинських організацій була висловлена ​​підтримка Зверненню жителів Закарпатської області до Президента України та депутатiв Верховної Ради. У цьому Зверненні, під яким до початку березня ц.р. підписалося більше 10 тисяч закарпатців, висловлюється подяка владі України за визнання русинської мови як самостійноi з правом користування в освітній, інформаційній, політичній та інших сферах регіону. Одночасно жителі Закарпаття звертаються з проханням до керівних структур України виконати прийняту в 2006 році резолюцію Комітету з ліквідації расової дискримінації ООН, в якій містяться настійні рекомендації Україні визнати русинів національною меншиною.
Лідери русинських організацій Закарпаття в цьому зв'язку закликають владу України піти назустріч побажанням мешканців Закарпаття і вирішити завдання що містяться в них.
Зокрема, мова йде про конкретнi заходи по виконанню прийнятого Закону про мови у зокрема: відкриття кафедр русинської мови та літератури при Ужгородському національному Університеті, фінансування з держбюджету створення русинських теле- і радіопрограм, викладання зазначеноi мови в школах в місцях компактного проживання русинів.
Офіційне визнання русинів національною меншиною, як вважають лідери русинської громади, дозволить вирішити найважливіші завдання, пов'язані зі збереженням ідентичності, розвитку рідної мови та русинської культури.
Учасники зустрічі єдині в думці, що досягнення позначених у Зверненні цілей буде надавати реальне сприяння в стабілізації ситуації в Україні, збереження її цілісності, побудови в країні істинної демократичної республіки.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments